Cestování

Dechberoucí Mumbai, aneb #neplivejnazem

Přemýšlím o tom, co se to stalo. Sedím v hotelu v Mumbai a vstřebávám neskutečnou krásu města původně tvořeného 7 ostrovy.

celý článek

Krok do neznáma, #aneb Jsem přeci panna! (Mumbai, 4.2.2019)

Když jsem se narodil, zrovna jsem vplynul do období charakteristického znamením panny. Panna je uspořádaná, má ráda řád, čistotu, systém a vše zajištěné a připravené.

celý článek

Kauai, aneb #přírodnískvostyacojesprávně

Na Havaji jsem popáté a poprvé poznávám Garden Island – první a nejstarší havajský ostrov – Kauai.

celý článek

Honolulu, aneb #noplan

Po třech týdnech putování po havajských ostrovech Maui, Lanai a strávení vánočního času na překrásném, divokém a zeleném ostrově Kauai, jsme přeletěli oslavit Silvestra na Oahu, ostrov divokých pláží Lanikai a Sunsetbeach, japonského buddhistrického chrámu, velkých vln a tepu velkoměsta Honolulu.

celý článek

Aloha, Maui a jóga, aneb #tonikdyneomrzí

To, co mě na Maui fascinuje, kromě vzdálenosti od Evropy a místa v Tichém oceánu, je to, že stačí jet po silnici a pozorně se dívat. Můžete vidět vyfukující gejzír vody, zadní ploutev velryb nebo její výskoky, které pořádně rozčeří vodní hladinu

celý článek

San Francisco, aneb #aneb chodvěcívesmírných

Opět pokračuji pro Jóga Dnes se svým jógově-cestovatelským blogem: Žijte jógu. Již nyní naleznete první díl na Jóga Dnes a zde. 

celý článek

Indický čas plyne jinak... mír, peace, šanti

Jedny z nádherných okamžiků přicházejí při odlivu a přílivu na pláži. Když se Arabské moře stáhne a přeteče na druhou stranu, odkryjí se dlouhé, zlatavé pláže, po kterých se můžete procházet i několik desítek kilometrů.

celý článek

Indický hluboký dřep v křoví (Goa)

Nabyl jsem dojmu, že můžu jít ještě na masáž. Jdu. Míjím všechny toalety, které cestou jsou, a zrovna netoužím ani na jednu si sednout. Přicházím k prostoru, kde mám objednanou masáž, když uvnitř těla něco promluví. Rychle stáhnu svěrače a rozhlédnu se, kam skočit.

celý článek

Au, au – 100 km rikšou – můj rozkrok bolí

Vše jsem si rozložil na stole s krásným výhledem a kochám se. Mé rozjímání narušil jen nade mnou sedící holub, který mě posral. Rozpláclo se mi to na ramenou, postříkalo iPad a dostalo se jídla... takové ráno, jak má být.  

celý článek

Ty máš super sestřih (Udaipur - Benátky Východu 2/2018)

Udaipur, malebné město Radžastánu, které svou krásou a barvami omámí každého, kdo vstoupí. Mám zde čas a nemusím proběhnou za 2 dny všechny památky, a tak můžu trochu prožívat vše, co město a okolí nabízí. 

celý článek

Weleda
Bio Bachovky