Blog #mojecesta

Moje výkonnost závisí na času, který mám sám pro sebe a pro rodinu. Bez času sám se sebou, buď v tichu meditace, nebo při józe a sportu, nebo se psem v lese, bych svůj čas využíval neefektivně. Řízení firmy a týmu vyžaduje mou energii, kterou čerpám ve chvílích volna. Powerjóga, jako má úžasná společnice, mi při ranní praxi vlévá energii a vytrvalost do žil a já pak v klidu zvládám sebe a život. Vyzkoušel jsem si, jaké to je zakolísat a dostat se z rytmu a rituálů. Spokojenost, která díky organizovanosti zaplňovala mou mysl, tak byla ztracena. Trvalo mi šest měsíců, než jsem se sebral, ale díky těmto měsícům jsem pochopil, jak jsou řád a rituál důležití parťáci pro udržení energie a vitality v běžném dnu.

Nyní je čas proto na sobě makat, užívat si život, pracovat i odpočívat, poznávat, cestovat a přemýšlet o tom, jak žít naplno. Vydal jsem novou knížku Žijte jógu, kde je mnoho tipů, jak život udělat krásným, vzrušujícím a zajímavým. Pojďte se mnou do toho! 

Píšu do svého blogu #mojecesta o józepřináším různé tipy, repotáže z cest, motivuji k udržení kondice sportem a jídlem, a tak pojďte číst, komentovat a dávat své tipy, ať se cítíme dobře.

#zijtejogu  #poweryoga  #vaclavkrejcik  #yoga  #joganapohodu  #cestovani  #athlete

Žijte jógu aneb #sdiaremdaldojdes

Často dostávám otázku, kde beru tolik volna pro cestování a jeslit vůbec pracuji. Já mám však dost práce a také čím dál tím více on-line povinností, ale cestování je více vidět.

celý článek

Jóga bez podložky aneb #yogaoffthemat

Jóga bez podložky aneb #yogaoffthemat

Některé situace života člověk nevymyslí. Kdyby se o jejich souhru snažil, tak mu to nevyjde. Když je zkusí jen pozorovat, tak žasne nad dokonalostí scénáře z Vesmíru.

Zastav se s planetou Merkur aneb #dokoncujminulost

Zastav se s planetou Merkur aneb #dokoncujminulost

Sedím s mraženým hráškem na tváři a chladím zuby a horní čelist. Na hrudníku mám málu z himalájského křišťálu, na zápěstí náramek. Z mých zásob z Indie jsem vyndal dózu s Gangou a tvář potírám vodou z Matky Gangy.


Jógový retreat aneb #jogujapoznavej

Jedinou spojnici mezi Ho Či Minovým městem (Saigon) a deltou řeky Mekong lemují rýžové plantáže, pěstírny dračího ovoce a dva druhy kokosových palem. Jedinečně krásnou přírodu doplňuje asijské vnímání pořádku – nepořádek nebo spíš bordel.

celý článek

Jóga v Indii aneb #incredibleindia

Indie je země, do které se ne všichni chtějí vydat sami. A tak přijměte mé pozvání na jógový retreat do Indie, kde od Dílí, přes Taj Mahal po Gou budem ochutnávat Indii a jógu. 

celý článek

Sněz, co můžeš aneb #jinykrajjinymrav

Na vietnamských polích zmizeli hadi, protože je snědli. Když je snědli, přemnožily se krysy a vláda vydala nařízení, kterým přikázala krysy konzumovat. Proč nejsou opice na ostrovech a je snad na tom pultu uzený pes? 

celý článek

Z chaosu plyne rovnováha, aneb #zijtejogu

Je jednoduché si vydláždit cestu, kterou jdeme a po které půjdeme. Pečujeme o ní, odstraňujeme v našich očích špatné a přinášíme a toužíme po tom dobrém, co nám vyhovuje. V tomto miluji Indii. Ona vždy krásně rozstřelí představy a nastaví přes chaos v mysli to nejcennější - nový pohled - nový vhled na jistoty, zažitosti a stereotypy.

celý článek

Dav lidí a púdža aneb #donation

Kdyby v Indii nebylo tolik lidí, zřejmě by to nebylo ono. To poznání, které tady na místě vzniká, pramení právě z množství a chaosu na ulici a všude okolo vás...a to já miluji. Je to posunující a silné. 

celý článek

Dobrodružství děj se, aneb #mentaldetox

Táhne mě to sem do Indie stále. Po dvouleté pauze jsem opět vystoupil z mé zóny komfortu a zažívám opět nevšední každou chvíli... naplno... i trochu zimy ráno i večer, ale jinak...krása. 

celý článek

Když se jaro zeptá, aneb #netřebablbnout

Přichází to dvakrát do roka. Časopisy o tom píší a předhánějí se, kdo “vymyslí” něco nového a něco víc. Na Instagramu a sociálních sítích se objevuje mnoho zaručených tipů, jak ….
Lidé se mě na to ptají a chtějí doporučení, jak se...

celý článek

Reebok
Weleda
Bio Bachovky