Blog #mojecesta

Moje výkonnost závisí na času, který mám sám pro sebe a pro rodinu. Bez času sám se sebou, buď v tichu meditace, nebo při józe a sportu, nebo se psem v lese, bych svůj čas využíval neefektivně. Řízení firmy a týmu vyžaduje mou energii, kterou čerpám ve chvílích volna. Powerjóga, jako má úžasná společnice, mi při ranní praxi vlévá energii a vytrvalost do žil a já pak v klidu zvládám sebe a život. Vyzkoušel jsem si, jaké to je zakolísat a dostat se z rytmu a rituálů. Spokojenost, která díky organizovanosti zaplňovala mou mysl, tak byla ztracena. Trvalo mi šest měsíců, než jsem se sebral, ale díky těmto měsícům jsem pochopil, jak jsou řád a rituál důležití parťáci pro udržení energie a vitality v běžném dnu.

Nyní je čas proto na sobě makat, užívat si život, pracovat i odpočívat, poznávat, cestovat a přemýšlet o tom, jak žít naplno. Vydal jsem novou knížku Žijte jógu, kde je mnoho tipů, jak život udělat krásným, vzrušujícím a zajímavým. Pojďte se mnou do toho! 

Píšu do svého blogu #jogunecvicimaleziju o józepřináším různé tipy, repotáže z cest, motivuji k udržení kondice sportem a jídlem, a tak pojďte číst, komentovat a dávat své tipy, ať se cítíme dobře.

#zijtejogu  #poweryoga  #vaclavkrejcik  #yoga  #joganapohodu  #cestovani  #athlete

Jógová praxe a období po rovnodennosti

Uklízíme v sobě. Noříme se do sebe a necháváme opadat listí (vše, co jsme doposud získali), které již není třeba. Zkoušíme to, protože během celého roku jsme toho nasbírali mnoho, a tak po uzrání a sklizni, nepotřebné musí odejít.

celý článek

Se zářím začněte psát deník

Se zářím začněte psát deník

Začátek září přináší skvělou příležitost začít si psát deník jako prostředek udržení řádu a rituálů, seberozvoje a meditace. Denní záznamy, otázky a doporučené antistresové, jógové, koncentrační i meditační techniky mohou pomoci získat lepší orientaci v sobě samém, jak v myšlenkách, tak v urovnání nebo poskládání mentálních obrazů mysli.

Jógová urputnost nebo cesta?

Jógová urputnost nebo cesta?

Proč já neudělám pozici s větším rozsahem a stejnou variantu jako provádí kamarádka?“ Existuje vůbec nějaké dokonalé provádění pozic? V čem tkví pokročilost jógy?


Jak bylo - poznávací jógový retreat NORSKO?

Výlety lanovkou na horu Ulriken a překrásné túry okolo jezer a po okolí rozsetých, téměř opuštěných chalup, 3 výlety lodí autobusem i vlakem po fjordech, nespočet velkých vodopádů, posedávání v restauracích a kavárnách hansovního města Bergen, zářící slunce nezvykle po celý pobyt a jednodenní déšť, abychom opravdu poznali, jaký Bergen je. Slunce zapadalo kolem 22.30 hodin, tedy dny byly dlouhé a to bylo štěstí, protože tolik zážitků během týdne, se jen tak nepoštěstí.

celý článek

Síla dechu - je levný a vždy s námi - žijeme-li

Tolik financí vynakládáme na prostředky, které mají udržet zdraví, vitalitu a v neposlední řadě i radost. Hledáme v tajemných názvech, kuriozitách a často i nesmyslech. Přitom stačí…využít to nejlevnější a nepřirozenější, co máme každou chvíli života při sobě…DECH.

celý článek

Jak vznikla má nová kniha?

Pro Jóga Dnes jsem se rozepsal o tom, jak vznikla má nová interaktivní kniha Deník pro meditační čtení a psaní. Není to však jen kniha, ale také nástroj, který vám pomůže pracovat s myslí. Máte knihu už doma? Budu rád, když mi dáte vědět, co na ni říkáte.

celý článek

Powerjógové žití jógy

Od roku 2003 se powerjóga postupně šíří celou Českou a Slovenskou republikou. Za tu dobu urazila kus cesty. Je atraktivním jógovým tréninkem, ve kterém se uplatňují všechna doporučení jógové praxe, fyzioterapeutické koncepty i techniky práce s pozorností a myslí.

celý článek

Štýrsko a jeho nejenom horské krásy

Miluji Rakousko, hory v létě, túry a volný čas s přáteli. Mé nejoblíbenější cesty jsou v létě  - do hor, kde chodím po kopcích - často sám se svým psem, a užívám si ticho hor, jejich majestátnost a krásu. V Rakousku jezdím stále na stejné místo již 16 let, kde trávíme pravidelně letní i podzimní čas s přáteli. 

celý článek

Můj díl podcastu JD on AIR o cestování

Indie, Japonsko, Havaj, Rakousko - Štýrsko, Řecko a samozřejmě jóga. To je povídání, kde mě v rámci podcastu Jóga Dnes on AIR vyzpovídala Zuzana Klingrová. 

celý článek

Rozbouření mysli v Indii (Kerala 2022)

Každá návštěva Indie zpřítomní i ty, kteří Indii pravidelně navštěvují - natož ty, kteří do Indie zavítají poprvé. Rozšířená verze blogu a velká fotogalerie z ájurvédsko-jógového pohybu v Kerale (listopad 2022).

celý článek

Weleda