Žijte jógu tour 2024 s Vaškem a Jakubem

Rádi cestujeme, rádi se setkáváme, rádi inspirujeme...vydáváme se opět na cesty po Česku ….jedeme za Vámi s inspirací Žijte jógu 2024.

celý článek

Prodloužený jógový víkend MIKULOV - 15.-18.8.2024

Genius loci Mikulova není třeba zmiňovat. V Mikulově je vše, co je třeba pro letní jógovou dovolenou. Vezměte s sebou jógové podložky na jógu, kola, golfové hole, obuv pro turistiku, líné tenisky a třeba také - nic nedělejte - tedy kromě pravidelné praxe jógy 2krát denně. Je to však vaše volba. Byla by však škoda nechat si ujít jógu v Mikulově s Vaškem a Jakubem.

celý článek

Jógový retreat na vlastní kůži - Bali a Jáva

Žijeme ve společnosti, která, více či méně, má vše. Žijeme v dostatku, hlady netrpíme, můžeme pracovat a tvořit své cíle, pokud se daným způsobem rozhodneme. Máme rádi dobré jídlo, někdo si rád pochutná na dobrém vínku, nebo pivu, rádi cvičíme jógu a staráme se o sebe, nebo si jen tak užíváme. Není možné paušalizovat, protože setká-li se skupina lidí, tak všechno spektrum možností i představ, jak žít svoji spokojenost” se mísí i projevuje. Co pro druhého je výborné a žádané, jiný odmítá a naopak. Prostě práce ve skupině lidí je vždy… balancováním mezi možnostmi, hranicemi i záměrem. 

celý článek

Jógový víkend v Poděbradech 24.-26.5.2024

V těsné blízkosti lázeňské kolonády, v nejvyšším patře hotelu Central Park s vyhlídkou na Poděbrady se ocitnete v ráji relaxace a odpočinku. Krásný prosklený sál na jógu a meditaci poskytuje zázemí pro relaxačně dobíjející jógový víkend v Poděbradech.

celý článek

SVĚT JÓGY ONline Akademie - prostor pro jógu pro širokou veřejnost

 

Vítejte ve SVĚTĚ JÓGY ONline akademie, která rozšíří vaše znalosti celého systému jógy. Dozvíte se i informace, na které v běžných lekcí jógy není prostor. A to celé online. Ať už jste v pohodlí domova, nebo zrovna na cestách, jednoduše se připojíte k dalším jogínkám a jogínům, se kterými si vybudujeme jedinečnou komunitu nadšenců do jógy.

Do SVĚTA JÓGY ONline akadamie se můžete zapojit zakoupením výhodného členství na 12 měsíců (vstoupit lze kdykoliv) nebo si koupit vybraný workshop. Vysílání probíhají přes Zoom.

celý článek

Proč je důležité dýchat nosem?

Tolik diskusí se vede o dýchání a práci těla v souvislosti s dechem. Nejenom z jógy a její praxe mám osvědčená pravidla, která se na kvalitě dechu podílejí. 

celý článek

Jak v životě a mysli rozvíjet pozitivitu a radost?

Podzim je vhodné období pro tvorbu rituálů a nových zvyků, návyků. Pokud to tedy tak cítíte, zkuste udělat něco pro sebe a vytyčte si cíl/e, kterého/ých chcete dosáhnout. Potom se sami sebe zeptejte v tichu meditace: Vychází má touha ke změně z mé vnitřní podstaty, nebo jsem byl k tomu dotlačen - někým, něčím?

celý článek

Jógová praxe a období po rovnodennosti

Uklízíme v sobě. Noříme se do sebe a necháváme opadat listí (vše, co jsme doposud získali), které již není třeba. Zkoušíme to, protože během celého roku jsme toho nasbírali mnoho, a tak po uzrání a sklizni, nepotřebné musí odejít.

celý článek

Jógově meditační - podzimně rozjímající víkend ve Dvoře Perlová voda 3.-5.11.2023

Jóga, dech a meditace pro podzimní víkend - jóga, rozjímání a pohoda - 9 jógově meditačních praxí se mnou a Jakubem Šambergerem

 

celý článek

Se zářím začněte psát deník

Začátek září přináší skvělou příležitost začít si psát deník jako prostředek udržení řádu a rituálů, seberozvoje a meditace. Denní záznamy, otázky a doporučené antistresové, jógové, koncentrační i meditační techniky mohou pomoci získat lepší orientaci v sobě samém, jak v myšlenkách, tak v urovnání nebo poskládání mentálních obrazů mysli.

celý článek

Weleda