Žijte jógu II. - má svůj termín vydání!

Žijte jógu II. - má svůj termín vydání!

12. 11. 2020  |   Média

Úplně cítím ten drive, který pohání mou krev, když tvořím. Je to mé vyjádření a současně radost být s lidmi, kteří jsou celého procesu účastni.

Je neskutečné, jak málo stačí k lidské radosti. Opět jsem v době covidové více soustředěný a zavřený na jednom místě, a tak díky dostatečné koncentraci (držím-li se v určité rovnováze výkyvů) tvořím. A to mě naprosto nabíjí. Uvědomuji si, jak vděčný jsem za to, co dělám a můžu dělat, i když má studia a akademie jsou zavřené a v podstatě bojují o přežití. Jógu jsem se už naučil cvičit LIVE. Kameru a foťák jsem měl vždy rád, a tak se v tuto dobu vše jen umocnilo, možná jsme před těmi obrazovkami nesmyslně často, ale… je to jediný způsob komunikace. Na turné nevyjedu, protože když jsem ho naplánoval, tak jsem stále odkládal a rušil termíny. A to už nechci, proto se budu soustředit i v první půlce roku 2021 na LIVE a svou knihu představím na LIVE Weleda turné 2021. A když situace dovolí, přidáme i setkání osobní. Nyní nevím, jak to bude, a proto plánuji tímto směrem.

S výborným týmem tvořeným Dušanem, Karolínou a Jakubem jsme dofotili a zpracovali krásu českých a moravských zákoutí do emocí, které do fotek vložil a ze mně dostal fotograf Dušan Štraus. Užili jsme si společně léto, kdy jsme od května až do září cestovali republikou, fotili a fotili. Mnoho srandy, napětí, chladu, deště, ohně, větru i nekonečného prostoru jsme si užili. Tím jsme měli pocit, že svět je stále normální a takový, jaký jsme ho znali, ale ono to bylo spíš takové „tetelení se“ v radosti a vzpomínkách, protože se vše změnilo. A tak i má nová knížka Žijte jógu II – Hledání harmonie v sobě ponese emoce a způsoby, jak hledat harmonii, když se svět i mysl ve své stabilitě radikálně proměňují.

Fotky jsou fakt super. V lijáku pro element vody v Českém Krumlově, ve větru na pláních, v jeskyni a na vrcholcích pro elementy země, vzduch a éter v Mikulově, v zimě a ranní kose nevyspalí, ale připraveni na element ohně v Panenském Týnci a nebo v nádherné covidové Praze, kde nikde nikdo nebyl a my tento moment zaznamenali právě pro fotky provázející celou knížku.

Spojil jsem se s lidmi, kteří umí. Klára si krásně hraje s jazykem. Zuzka vidí v jazyce to, co vidět není, Helena je fascinovaná hindštinou a sanskrtem, Dušan fotí s citem a emocí, Karolína inspiruje a tvoří situace, Jakub je mou sílou a čistým vhledem do mých (často ujetých) myšlenek, Lenka nádherně a s citem kreslí a rozhodně ne v poslední řadě Eva, grafička, která tvoří a vytváří ze všech zdrojů chuť je otevřít a s radostí nimi listovat. No a já doufám, že to, co jsem napsal, je inspirací, jak být spokojený, radostný a sám sebou, když… okolí tlačí a nepřeje. Myslím si, že společně to zvládneme, a tak se snažíme, abychom vám výsledek 1. 3. 2021 ukázali a jaro začali s novou energií, s kterou se pojí podobná synonyma… změna, proměna, transformace.

Zdroj www.zijtejogu.cz

Komentáře

Jana | 12. 11. 20 - 17:13
Vašku,krásně napsáno,na knihu se těším!

Přidat nový komentář

Jméno