RYT200 - mezinárodní systém vzdělávání instruktorů jógy Yoga Alliance

RYT200 - mezinárodní systém vzdělávání instruktorů jógy Yoga Alliance

03. 10. 2017  |  

Jsem rád, že Power Yoga Akademie obdržela certifikaci v rámci vzdělávání instruktorů jógy u Yoga Alliance s platností po celém světě. V rámci akademie instruktorů a učitelů jógy tak můžete získat mezinárodní i českou licenci. 

 

Ucelený koncept vzdělávání přináší Power Yoga Akademie, akreditované vzdělávací centrum MŠMT, které nabízí základní program Instruktor jógy, kde se účastník v 150hodinového kurzu naučí novou koncepci vedení lekce jógy ve stylu powerjóga a hathajóga. Všechny styly jógy mají stejné ásany, techniky dechu, očistné, relaxační a koncentrační techniky. Základní program vyučuje vše dohromady. Důležité je uvědomit si, že budoucí instruktor bude stát před lidmi, kteří pokaždé budou v jiném stavu. Atmosféra, prostředí a obklopující podmínky vytvářejí situaci lekce a instruktor je ten, kdo by měl nalézt cestu pro všechny v danou chvíli. Proto je velice důležité umět přistoupit ke klientům z různých úhlů. Techniky hathajógy tvoří základ současné jógy. Rozvinuly se dle přístupu metodicky a umožňují ztvárnit dva typy lekcí – hathajóga a powerjóga. To se studenti Power Yoga Akademie naučí v rámci základního vzdělávacího programu Instruktor jógy.

Systém Power Yoga Akademie - vzdělávací program byl akreditován mezinárodně uznávanou Yoga Alliance, která sdružuje vzdělávací zařízení a instruktory jógy z celého světa. Její cíl je sjednotit výuku jógy vcelém světě na základě pravidel, které stanovuje ve spolupráci se odborníky, školami nejenom v Indii. Power Yoga Akademie splnila tyto požadavky, a tak od začátku roku 2017 organizuje základní vzdělávání pod akreditací nejenom českého MŠMT, ale i světové organizace Yoga Alliance. RYT200 je tak nový 200hodinový vzdělávací program, který akademie nabízí všem svým studentům. Aktuálně od září 2017 začíná již druhý běh Yoga Teacher Trainingu (200 hodin) a přihlašování je otevřeno pro nový termín od ledna 2018.

Vzdělávací program (Yoga Teacher Training) je systematickým tréninkem zájemců o jógovou filosofii, ásanovou a pránájámickou praxi i teorii s cílem aplikace jógy do běžného životního stylu. Rozvíjení vlastní praxe studenta programu Instruktor jógy (Yoga Teacher) a umění předávat poznatky a zkušenosti zájemcům z řad široké veřejnosti v oblasti jógy a životního stylu se vzájemně ovlivňují, a prohlubují tak schopnost umění učit jógu dvěma základními přístupy – powerjóga a hathajóga. Oba jógové styly se vyučují ve vzájemné souhře a jsou založeny na principech zdravého jógového pohybu. Systematická a pestrá výuka umožňuje novým instruktorům vést lekci jógy s přihlédnutím ke konkrétní skupině lidí. Základní vědomosti a praxe v několika okruzích rozvinou odborné a kvalitní vedení lekce jógy. Výuka obsahuje teoretickou i praktickou část. Celý systém je doplněný o samostudium s předem stanovenými výstupy, které doplňují praktickou výuku instruktorů jógy.

Jaké certifikace získá absolvent RYT200?

Absolvuje-li vzdělávací program RYT200 (200 hodin), získá dva diplomy. 150hodinový vzdělávací program ukončený zkouškami umožní vydat v rámci Česka osvědčení pro získání živnostenského listu, a navíc absolvent získává i certifikát YOGA TEACHER od Yoga Alliance, který ho opravňuje k registrování se na www.yogaalliance.org jako učitele jógy. Diplomy Yoga Alliance jsou uznávané po celém světě.

Co se absolvent naučí v RYT200?

V rámci základního kurzu se naučí vést základní lekci jógy s přístupem powerjóga a hathajóga na základech principů zdravého pohybu v kontextu jógové filosofie a praxe technik jógy.

Registrace kurzu Yoga Teacher Training již otevřena. Najděte si svůj termín ZDE.

O školení Yoga Teacher více ZDE

Weleda
Bio Bachovky