Restorativní jóga (školení a prezentace)

Restorativní jóga (školení a prezentace)

14. 04. 2016  |   Novinky

Zvu vás na hluboké uvolnění a relaxaci - restorativní jóga. Zastavení se v ásaně za zvuků tibetských mís a bachových květinových esencí prohlubuje účinnost restorativních pozic na organismus. 10.-11.9.2016 vzdělávací seminář pro instruktory a 17.6. akce v Energy Studiu. 

V restorativní józe se nejedná o práci zaměřenou na povrchových svalech, ale o intenzivní působení uvnitř těla v kloubech, páteři a kostech. Dochází k protažení pojivové tkáně jemným tlakem, který způsobí zvýšení elasticity, zlepšení funkce nervové a imunitní soustavy a krevního oběhu. Toxiny fyzické i mentální se odplavují a organismus se stává vibrující soustavou energie díky vybalancování všech tří dóš: váta, pittha a kapha.


Pokud se chcete zpotit, restorativní jóga bude nudná. Pozice dlouho trvají a nejde hovořit o pozicích např. omotávajících si dolní končetinu přes ramena nebo vzpory na rukách. Jde o relaxační pozice, kde jste od 3 minut (začátečníci) do zhruba 20 minut (pravidelně praktikující). V počátku je třeba překonat nepohodlí, které se objeví po cca 1 až 2 minutách v pozici. Zde začíná reagovat hluboký myofasciální systém na pozici. Vědomá práce s dechem a lehké překonání nekomfortní zóny vyvedou praktikujícího ze stavu nepohody k prožitku silné relaxace Z vědomí se zcela ztratí tělesné struktury a jen jste. Nepohoda se změní v oázu klidu, míru a volnosti.
Podporou relaxace a samo dobíjení baterek využívá restorativní jóga vibrací (zvuků tibetských míst a činelek) a bio esenciálních aromatických olejů, vůní, které relaxaci umocní.


Restorativní jóga působí:
zlepšuje krevní oběh
zlepšuje výživu kyslíkem
očišťuje od toxinů
harmonizuje imunitní a nervový systém
uvolňuje hluboké svaly
působí na tkáně a svaly skletálního systému (klouby, kosti a páteř)
redukuje stres

Obsah nadstavbového vzdělávacího semináře restorativní jógy (10.-11.9.):
technika restorativních ásan
využití jógových pomůcek v restorativní józe
pránájáma (význam pránájámy, dechové techniky a praxe)
techniky práce s myslí
praxe meditací a vizualizací
využití aroma vůní – esenciálních olejů
používání zvuků/vibrací tibetských mís
praxe proložená teorií

Mnoho zajímavých informací o restorativní józe v novém článku pro JÓGA DNES - ZDE