Tradice Vánoc, aneb jde to i jinak

Tradice Vánoc, aneb jde to i jinak

23. 12. 2023  |   Životní harmonie

My sami o sobě tradiční nejsme. Ale vlastně - co je to tradice při porovnávání lidí, když v každém z nás je stejný kus jádra? Že! Prostě tradice určující, co je správné a jak lidi mají žít, je velký nesmysl.

Vánoce máme rádi, ale po svém. Tradiční Vánoce moc nezažíváme. Když to jde, vyrážíme za zážitky - SPOLU a také do tepla. V teple a se sluncem se prostě žije snáz. Duše se rychle regeneruje a není, co řešit. Nic víc nepotřebujeme. Změna prostředí uvolní tvůrčí energii, a ta se v našem způsobu života hodí a cení. Prostě, všechno je jak má být.

A tak ať jste, kde jste, s kýmkoliv a nebo třeba i pouze sami se sebou, to je bomba, a to je nejvíc, čím podpoříte pozitivní energii. O tu (duševní zdraví) je třeba pečovat, stejně jako o celkové zdraví.

Zastavte se a podívejte se na krásu okolo sebe a především v sobě. Je tam. Možná ji jen něco potlačilo, možná ji jen emoce a prožitky zastínily, ale to neznamená, že krása a radost (dokonalost) zmizely. Vůbec ne. Vše je jen zabalené - a ten obal je třeba - odstranit. Pod ním je to, co si s sebou neseme, co máme nyní zažívat - a to ovlivňuje náš aktuální stav a vnímání reality. Až pod tím vším je to, co se nemění, a co stále zůstává - jen bylo zahaleno - něčím (z minulosti, nebo aktuální situace). Je to přirozené a “normální”. Je prostě normální prožívat všechny emoce a stavy, které člověk má.

Ten stav se jeví - buď jako vyladěný, a nebo tam něco drhne. To tak prostě je. Zkuste vše pozorovat a nehodnotit! To se učíme na józe, ne? POZOROVAT. Tak toto je toho praxe.

V tomto pozorování je - pravda a uzdravující víra. Víra, která říká, že nic netrvá věčně a polarita/ póly jsou pouze stranami jedné mince. Život je projevem obou stran mince, a to nás vede k rozvoji. Tak se nebojte rozbalit svůj vánoční balíček - sebe sama a mějte se rádi, ač se děje, co se děje! Ve vás je všechno. Radost i smutek, úspěch i neúspěch, bílá a černá, den a noc, nádech a výdech…. jedno bez druhého není a tak se nebojte! Vše je v pořádku. Trénujte mysl a učte se pozorovat dříve, než - cokoliv začneme hodnotit.

Ať je vše dobré. Dívejme se čistě a jasně, nezaujatě na svět i sebe sama. To nám umožní …. čas, který si dopřejeme každy den a v němž se zastavíme.

Slavme každý nádech a výdech, užívejme si svobodu a čas být SPOLU a čas být SÁM SE SEBOU.

Šťastné a veselé!

Vašek 

b06e79d6-a297-433a-97d6-47ad7f81935e.jpeg
IMG_2075.jpeg
IMG_7343.jpeg
IMG_7357.jpeg
IMG_7373.jpeg
IMG_7383.jpeg
IMG_7387.jpeg
IMG_7400.jpeg
IMG_7497.jpeg
IMG_7580.jpeg
IMG_7588.jpeg

Přidat nový komentář

Jméno


Weleda