San Francisco, aneb #aneb chodvěcívesmírných

San Francisco, aneb #aneb chodvěcívesmírných

13. 12. 2018  |   Cestování

Opět pokračuji pro Jóga Dnes se svým jógově-cestovatelským blogem: Žijte jógu. Již nyní naleznete první díl na Jóga Dnes a zde. 

Cestování mě nabíjí. Otevírá cesty k poznání, umožňuje mi být v nadhledu nad vším tím, co se u nás doma je, přivádí do mé hlavy nové nápady a svěžest. Cestuji hodně a plním si tak sny. Opět jsem nakoupil dobré letenky do San Francisca, za okny letadla vstává slunce a dere se do letadla mrazem ozdobeným oknem a já letím za poznáváním všedností i nevšedností.

Dva dny padající vody z nebes, jeden den plný slunečních paprsků, svlažující a ochlazující déšt a síla slunce, pokud se neschovalo za mraky nebo za nedávno dostavěný moderní a nejvyšší mrakodrap… to je proslavené Frisco a jeho neuvěřitelně silná energie. Plavba lodí směrem k červenému Golden Gate Bridge byla doprovázena sluncem, což jsem nyní, teprve při čtvrté návštěvě, zažil. Zatím jsem SF navštívil vždy v prosinci. Teplota kolem 12–20 stupňů s pocitem, kdy zima zalézá pod nehty a Sanfrancisšťané chodí v šortkách a tričku, mlha vždy přítomna a všechny skvosty SF jsou do ní zahaleny. Nyní se počasí pousmálo a dovolilo nám vidět, cítit a zažít tu nesmírnou krásu města, které se rozkládá na kopci a jehož krásy můžete zažívat dobrodružnou cestou proslulým „Cable Car“ – elektrická tramvaj. Můžete stát na jejím okraji a vyklánět se do ulice, sedět, dívat se, fotit si ulici a jedinečnost San Francisca. Prudce stoupáte i klesáte rovnými ulicemi táhnoucími se uličkami geometricky seřazenými pro snadnou orientaci v amerických městech. Plavíte se lodí a jako na dlani vidíte v kopci umístěné, krásné SF, v Pier 39 (dock) pozorujete shromážděné a relaxující lachtany, kteří jsou místní turistickou atrakcí, a kocháte se nespočetnými krásami města. Je však lepší se zdržovat v centru, protože uličky na okraji, nebo i jen pár bloků od centra, jsou trochu strašidelné… plné žebráků, bezdomovců, povalujícího se nepořádku a hlasitých výjevů podivínů, o které San Franscisco nemá nouzi. Začínám pociťovat, že ať přijedu sem, nebo jsem v Paříži, kde situace je více a více zřetelná, nebo jsem v indických městech… je vše podobné. Bordel, lidé na ulicích a pouliční neplechy. V Indii s tím počítáte, ale v „moderním“ světě, jak ho často nazýváme, je to trochu překvapující. Zde v SF to vím, ale třeba Paříž mě poslední dva roky naprosto překvapuje. Je lepší na cestě z letiště do centra na okrajích nezastavovat. Mnoho bezdomovců či lidí z jakéhokoliv důvodu pobývajících na ulici přibývá. Odpadky poseté zelené plochy ztrácí na své zeleni a mění se, jako v Indii, ve skládky. Zajímavé proměny světa, které se poslední dobou rozpohybovaly. To vše však světu krásu neubere. Jen proměňuje jeho tvář a my nemůžeme stále vyžadovat krásu, na kterou jsme byli zvyklí. Prostě vše se mění a proměňuje, a tak se učme respektovat chod věcí vesmírných…

VK

Můj blog na v internetovém portálu Jóga Dnes ZDE

fullsizeoutput_5ca7.jpeg
fullsizeoutput_5cc6.jpeg
fullsizeoutput_5ccf.jpeg
fullsizeoutput_5cd7.jpeg
fullsizeoutput_5d03.jpeg
fullsizeoutput_5d0d.jpeg
IMG_1324.JPG
MQTVR+WpRBiMTbNCeir26Q
RBi81XlKTSeAfiDJppaD1A

Přidat nový komentář

Jméno


Weleda
Bio Bachovky