Když naslouchám svému tělu, aneb #cosmicenergy

Když naslouchám svému tělu, aneb #cosmicenergy

28. 07. 2018  |   Životní harmonie

Takové množství informací tělo vydává. Stačí se jen podívat na kůži, zaměřit se na zvuk svého dechu, srdce, střev. Uvědomit si celou vnitřní symfonii zvuků, pohybů a vnímat je. 

Dříve jsem se choval ke svému tělu ... jako mladý. Myslel jsem si, že můžu naprosto všechno a to jak v pohybu, tak ve vyslyšení jeho řeči. Jako bych mu nerozuměl. Potřeboval jsem překladatele, kterými byly skutky nebo lékař, který mi vysvětlil důsledky mého nechápání. Trénoval jsem tělo i přes překážky, jako byly třeba léky při nachlazení a myslel jsem si, že kdybych to neudělal, byla by to známka “zaprděnosti a poseroutkovství”. A teď už vím, že i když tělo bylo poškozeno, ač geneticky, že se k němu potřebuji chovat s respektem a důvěrou a nevystavovat ho velkým důkazům hrdinství. Nemluvím o “s každým prdem povyk”, ale o pochopení, co tělo žádá a schopnosti být mu nápomocen pro hledání rovnováhy.

Když poslouchám své tělo, nemohu překročit to, co je posvátností. Tělo jasně umí říci: "lehni si a přestaň”. Udělá, co je v jeho silách, aby to člověk pochopil. Když vnímáme, cítíme a slyšíme, můžeme situaci řešit. Když neslyšíme, další ťafka přijde. A tomu věřím, a proto miluji své tělo a snažím se s ním zacházet, jako s klenotem.

Včera byl a dnes doznívá velký úpněk, krvavý měsíc, zatmění a Luna - Matka oplývající velkou léčivou silou. Vede k sebereflexi a vnitřnímu tichu. Uvědomění a pobývání v tom. A tak poprosme a buďme vděční.

Energie Luny léčí stejně, jako matka svou láskou miluje dítě. Luna přináší zastavení se a ponoření do sebe. Také odnáší to, co má odejít a odstartovává novou energii, kdy stará musí být opuštěna.

A tak co víc? Uživejte si, že jste! Síla je na dosah ... v přírodě, v každém nádechu a výdechu a především v zastavení se! Nyní mě zastavila nemoc, ale to jsem pochopil - díky bohu, že je to milost a ochrana andělů s vesmírnou silou.

Buďme vděční a naslouchejme.

VK

 

Komentáře

Jirka Zahradník | 02. 03. 19 - 08:42
Ahoj Vašku, máš perfektní blogy a úžasný web, přeju Ti, ať se Ti daří :-) Jirka
Erika | 09. 01. 19 - 13:50
Když člověk neposlouchá a neumí zpomalit, dostane pořádnou "facku" a díví se a ptá se proč. Vaše články mi dodávají sílu k zamyšlení se, a i když se mi nedaří hned pochopit proč se něco děje, hledám cestu. Nechci znovu skončit s "diagnozou" chronický sters a přepracování a i přesto, že svoji práci miluji, musím pochopit, že moje tělesná schránka není robot (no ale i ten se porouchá). Děkuji a krásný den Erika

Přidat nový komentář

Jméno


Weleda
Bio Bachovky