Jsme v tom až po uši... Žijte jógu II. - domácí praxe

Jsme v tom až po uši... Žijte jógu II. - domácí praxe

03. 07. 2020  |   Jóga

Bylo karanténní ráno, vstal jsem a v mé mysli jsem měl jasnou představu o nové knížce Žijte jógu II. - Blog pro JÓGA DNES. 

Začínám vám přinášet příběhy z kuloárů, které jsou zdrojem mé radosti z tvorby. Jsem v tom! Ponořen, polapen a tetele se štěstím nad každou fotkou, písmenkem, slovem, ideou. Mám nový skvělý tým v popředí s fotografem Dušanem Štrausem, a tak vymýšlíme a tvoříme krásu a jedinečnost.

Je mi jasné, že druhý „díl“ je vždy těžší, a o to víc, s jakým úspěchem se setkal ten první. Ale tak jak se rodí z našeho meditativního ponoření „umění jógy a života“, jsme my, co se podílíme na vzniku, nadšení. Vyjádřit se elementy, inspirovat slovem i jógovou sestavou, otevřít stránku a dívat se na krásu jógy, duše i českých, moravských a slezských zákoutí… to je transformace, kterou ovlivnila doba.

Hlavou mi běžel příběh zastavení, i přesto, že jsem měl chuť někam odjet a opět zmizet. Vše se proměňovalo každou sekundu a jógu nás „čas“ učil přímo v praxi, vše šlo a nic nešlo, vše bylo jiné, nepoznané, známé pouze z filmů. Postupně mi začaly hlavou proudit myšlenky, které mě donutily k meditaci – abych se vyznal, nezbláznil se a stále udržoval pozitivní vhled. Šlo to a já jako bych byl napojen. Z toho se začal rodit nápad si vše zaznamenat. A textů s vlivem jógy i životních událostí vzniklo mnoho. Navíc mi hlavou začala běžet krásná a vzácná, spirituální místa, jógové pozice v Česku, na Moravě a Slezsku, v horku, lijáku i chladu. Najednou jsem měl pocit, že potřebuji nafotit fotky v dešti, obklopen ohněm, a objevit podstatu žáru – element ohně – v prostoru se dívat na obzor krajiny a pocítit neomezenost éteru… prostě být… v zastavení. Cítil jsem, že potřebuji hloubat ve vnitřních tajemstvích, zákoutích, slyšet zevnitř, vidět, když oči zavřu, a pocítit pozice jinak než jen aktivitou svalů. Ruce se samy spojovaly k sobě a vyjádření muder dostávalo zcela jiný význam –spontaneita, upřímnost a čistota… přítomnost a oddanost každé minutě.

Uvědomil jsem si, že toužím po kráse a čistotě, chci se jich dotýkat, procítit je a nechat je zářit ven… a to vše ve společnosti jógy, praxe a zkušeností… to bude nová kniha Žijte jógu II, která se tvoří. Nahlédněte se mnou za scénu, kde vše vzniká a ladí se, budu vám průvodcem.

foto: Dušan Štraus

Vše ze zákulisí přípravy nové knížky najdete na:

www.zijtejogu.cz


Přidat nový komentář

Jméno


Weleda