Jak je lehké..... lhát si

Jak je lehké..... lhát si

28. 02. 2017  |   Novinky

#mojecesta za poznáním a ....věřte, nevěřte. Co já jsem vymyslel, abych přehlušil vnitřní mluvu....teď se usmívá, ale nebylo tomu tak. 

Dobrý den, paní doktorko. Již delší dobu mám problém se špatným trávením a nadýmáním... navíc mě trápí nafouklé břicho, a tak nejsem zcela v pohodě. Můžete mně, prosím, udělat základní vyšetření?" To byly věty, které mě přivedly do rukou lékařů a současně, aniž jsem si to uvědomoval, mě zbavovaly odpovědnosti za sebe samého. Uspokojení bylo dvojité. Udělalo mi to dobře, když někdo začal řešit můj problém, a druhá výhoda byla v tom, že jsem ve svém věku absolvoval různá preventivní vyšetření. K pravdě a sobě samému jsem měl však nekonečně daleko...

S paní doktorkou jsme naplánovali různá vyšetření, aby se postupně ozřejmily a pak vyloučily možné příčiny mých „zdravotních“ problémů. Jak běžel čas a specialisté se vyjadřovali k mému zdravotnímu stavu, zjistil jsem, že jsem vlastně zdravý. Překvapení zaplnilo mou mysl a rozum spolu s egem tvořily o to víc nový pokračující příběh, který zakrýval pravdu.

Napříč vyjádření odborníků, jsem si začal připouštět, že mé tričko velikosti M nezakryje zcela spolehlivě „nafukující“ a na objemu přibývající břicho. Když jsem si, s vnitřní omluvou na plážové dovolené, koupil o velikost větší tričko, měl jsem lepší a vnitřně chlácholící pocit. Zůstaly jen vnitřní hlasy, které oznamovaly a zcela bděle říkaly, že se něco děje. Hlasy přicházely častěji a častěji a já pracoval silněji a silněji na jejich potlačení. Kdo by ty vnitřní kecy chtěl slyšet, a navíc si je ještě přiznat! Vnitřní diskuse hlučně probíhala každou milisekundu mých dnů. Opravdu potichu, hlavně abych to moc neslyšel, když mi někdo uvnitř říkal, že jsem přibral. Přiznat jsem si to nechtěl, protože přeci jsem ten, kdo říká, jak zdravě fungovat.

Popravdě řečeno, všechna ta energie pro hledání důvodu k vyšetření byla velká energetická ztráta. Jen vyšetření, která jsem absolvoval, měla v konečném důsledku preventivní efekt, ale břicho stále nemizelo. Ono, jak by mohlo zmizet, když jsem řešil „špek“ návštěvou lékaře, že?

Je zvláštní, jak je někdy člověk sám k sobě hluchý a vůbec si nechce přiznat pravdu... i když je postupně více a více do očí bijící. Omluvou to není, ale může nastat stav, že si člověk začne připouštět pravdu, ale kvůli nedostatku energie s tím není schopný nic udělat. A tak nyní chápu a vnímám sílu mysli, která ovlivňuje naše rozhodnutí a činy. Navzdory tomu ale cítím, že je třeba vědomí sebe sama, aby byl člověk schopný vykolejit se z běžností a energii někde nabrat. Prostě! Je to na nás a nikom jiném!!!

 

VK

Komentáře

| 21. 03. 17 - 23:36
Přesně tak, můžeme naštěstí vnímat sílu mysli, která ovlivňuje naše myšlení a činy, to jsi řekl moc pěkně, děkuji......někdo řeší špek návštěvou lékaře, někdo bolesti, kloubů, zad, cukrovku, štítnou žlázu..... ale přiznat si, že jsme se k tělu nechovali jak měli a nerespektovali různá malá varování, až přišlo velké, to bývá někdy těžké nebo i spletité, ale stojí za to se tím zabývat, namáhat si závity kde udělali soudruzi jménem pokušení, lenost či nedisciplinovanost chybu.......moc dobře to znám i já, ale někdy je krátké vykolejení i dobré k uvědomění si toho, jak mi bylo v harmonii a sebedisciplíně dobře a jak se k ní chci zase vrátit a být v pohodě.....

Přidat nový komentář

Jméno


Weleda
Bio Bachovky