Když ztratíš svůj životní sen, přestáváš žít

Když ztratíš svůj životní sen, přestáváš žít

25. 06. 2018  |   Životní harmonie

A takto vznikají mé texty. V přírodě, kde přirozenost krásy zaplaví vnímání a mně se otevře něco, co samo tvoří. Nepřemýšlím a zaznamenávám proudy a toky. Je to má meditace.

Tolik krásy je okolo nás. Stačí slyšet, vidět, cítit a vnímat. Stačí se zastavit a jenom pozorovat vše okolo, aniž bychom cokoliv recenzovali nebo plánovali. Posaďte se, dýchejte a vše nechte plynout – to je krása okolo nás, to je teď a tady – žijte jógu. 

Inspiraci pro psaní hledám v přírodě – v horách, u oceánu, ale i doma, v práci nebo v letadle. Letadlo má pro mě zvlášťní sílu  V hlavě se mi rodí myšlenky, rychle je zapisuji, a když se k nim vrátím, říkám si, jak jsem to napsal... a to miluji. Prsty rukou se samy derou na klávesnici, zavřu oči a píšu, co přichází. To je mé intuitivní psaní, mé napojení s tím, co popsat nedokážu.

Prsty na telefonu mám i ve chvílích, kdy třeba jen jdu. Fascinují mě kroky a možnost jít vpřed za tím, pro co se rozhodnu. Jedna noha dělá krok, přidává se k ní druhá a střídají se závisle na sobě – pravá, levá, pravá, levá, pravá, levá. Ruce jdou v opačném rytmu. Dech plyne, intenzita se zvyšuje se stoupáním. Stoupá i činnost srdce. Všechno to je dokonalý mechanismus. 

Vždy žasnu nad tím, jaká dokonalost byla stvořena. Dokonalost v nás i okolo nás. A tak se rodí kapitoly nového CD Žijte jógu, které bude o okamžiku teď a tady, všímavosti – mindfulness a pozitivních vibracích. A také se rodí diář Žijte jógu, kam budete moci zaznamenávat emoce, radosti, smutky, plány a povinnosti, kde citátem potěším, kde textem inspiruji a obrázkem nadchnu. 

Když jsem psal knížku Žijte jógu, věděl jsem, že to je právě to ono, co jsem já. Ve svých zprávách píšete, že knížka je inspirací a motivací... a tak díky vám opět tvořím a hledám cestu pro „worklifebalance“. Mám to štěstí, že práce a volno se mi spojily do jednoho. Takto to ale vždy nebylo, a proto sledovat cíl a pracovat na realizaci se vyplácí, i když na chvíli třeba nic nefunguje.

Ten pocit můžeme mít. Podíváme-li se však lépe, jsou to právě ony okamžiky, které tvoří naši budoucnost a trénují nás ve schopnosti pevně jít a nefňukat. Mnozí máte v knížce mé věnování - často je to motto mé hrdinky z Flashdance – „Když ztratíš svůj sen, přestáváš žít.“ A to si myslím a tím žiju. Je to právě to poselství, které opět předávám do připravovaného CD a diáře ŽIJTE JÓGU. 

Nové CD již 21.9. a diář 1.10.2018

 

VK


Přidat nový komentář

Jméno


Weleda
Bio Bachovky