Dát si do těla aneb #po25letech

Dát si do těla aneb #po25letech

30. 04. 2018  |  

Nikdy jsem se nebál zkoušet různé věci a nebojím se ani zkoušet jiné styly jógy, než mám rád. A tak vzhůru na Yoga Sculpt do Core Poweryogy v New Yorku.  

Celou síť CorePoweryoga znám z Ameriky velice dobře. Ještě v době dávné, když jsem v Coloradu byl na Yoga Journal konferenci, jsem se seznámil s klukem, který mluvil o tom, že bude CorePoweryogu otevírat. To může být tak 12 let. V tuto chvíli má 180 poboček po celé Americe a 3 velká jógová studia na Havaji. Za 12 dnů mého pobytu v Honolulu jsem studia navštívil a vyzkoušel svou oblíbenou powerjóga fusion. Úžasné je teplo kolem 30 stupňů na každé lekci. Nikdy se na józe nesvlékám, protože u nás je většinou chladno, ale na hot powerjóze tričko rád odkládám. V jednu chvíli přestane sát pot a studí mě, a tak pryč s ním. Pot v psovi obličejem dolů tekoucí k nosu a v psovi obličejem nahoru mezi půlky tak vystřídá promočené tričko. Neskutečná síla jógových ásan mi opět potvrdila, jak úžasné je mít ve svém těle pocit, že makalo a také, že s postupujícím věkem, když se tělu a kondici věnujete, může cvičit naplno. Zjištění, že je v kondici a udělá věci, jako před 25 lety, je silně motivující. Alespoň pro mě ano! 

Dnes ráno jsem vyzkoušel v New Yorku v CorePoweryoga studiu na šedesáté a Broadway St lekci Yoga Sculpt. Když jsem dříve nakouknul do sálu, kde se tato lekce odehrávala, řikal jsem si, že ji nechci ani zkusit. Jogová praxe na hudbu, založená na počtu opakování pozice s pomůckami, jako jsou čínky, kettle belly a tyče. Přišlo mi to po pravdě blbé, ale jak dobře znám - nikdy neříkej nikdy a nedělej si názor na něco, co jsi nezkusil. Slovíčko”nikdy” se odnaučuji používat, protože nechci žít v předsudcích, omezeních a klišé, které s jógou často souvisí. Prostě to byl super kardio a silový trénink. V sále bylo 40 lidí a z toho možná 35 chlapů, kteří makali. Naprosto jedinečný zážitek, jak přilákat na verzi jógové praxe i muže. Po celé lekci jsem byl napumpovaný a skvěle unavený. 

CorePoweryoga jsou velká studia, kde i v sobotu např. ve 14 hodin jedou čtyři sály současně a všechny jsou plné. Je to až neuvěřitelné, jak to funguje. Díky za výborný zážitek, který si v sobě ponesu dlouho. Alespoň fyzicky si budu tento trénink pamatovat dlouho.

VK


Přidat nový komentář

Jméno


Reebok
Weleda
Bio Bachovky