Mysl jako základ praxe (seminář JÓGOVÁ LABORATOŘ)

Mysl jako základ praxe (seminář JÓGOVÁ LABORATOŘ)

09. 01. 2023  |   Jógová terapie

Má cesta jógou trvá více jak 21 let. Největší výzva na cestě jógou i životem je mysl a práce s ní. Pojďte se společně inspirovat, kde v JÓGOVÉ LABORATOŘI budeme pitvat pozice, techniky pro práci s myslí a egem, filozofii i vlastní návyky a postoje. Propojíme praxi dechu, pozic a mysli v lekcích jógy. 

O dokonalost pozice nejde. O dosahování výkonu také ne. O vlastní praxi a cestě však...ANO. Tato zkušenost je jógou - přítomností. 

Jógová laboratoř je cesta k sebepoznání, rozvoji pozic, pochopení důležitosti bandh a pránájámy v teorii i praxi, meditativnímu vhledu do přítomnosti a jógové filozofii, která je základem svobody.

Tento můj nový seminář vede k využití zkušeností, které jsem učinil. Vede k inspiraci a touze se vzdělávat, rozvíjet a objevovat cestu bez zastírání a omlouvání se. 

Jdeme naplno. Vnímáme, cítíme...a přesto můžeme dospět do bodu, že zvažujeme, váháme, nevíme. Nadlidské schopnoti nemám, za to jógovu cestu žiju už více jak 21 let. Praktikuji. Ale zárukou nejsem. Jsem jen - jsem. Za tu dobu jsem učinil hodně poznání, která přinesla mnohé objeven na jógové cestě.

Nejsem někdo s nadlidskými schopnostmi. Jsem jako každý jiný. Vnímám, že můj základ je v dlouholeté praxi. Bez práce sám se sebou není cesty dál.

Znám, praktikuji a věřím technikám a postupům, které jsou základem jógy. Otevřít se sobě sama, najít v sobě oporu a poskytnout si prostor ...i skrz jógovou tradici, duchovní texty, ásanovou-pránájámickou praxi, meditační zkušeností i důvěry v něco ...převyšujícího - to je cesta

Seberozvojový worskhop - JÓGOVÁ LABORATOŘ - čas, kdy budeme pitvat, dělat pokusy, tvořit, vymýšlet, hrát si a učit se sami ze sebe. Budeme přepokládat, že "moudro" vždy bylo a že není třeba vymýšlet něco víc, když jednoduchost a pravda, již byla vyřčena. Využijeme svou osobní praxi pro učení se. Budeme v současném světě, respektující, co věda přináší a zkusíme spojit, vše co již bylo s vědomím propojeno.

Těším se na vás na mém semináři vstupujícím do nitra každého, kdo si dovolí vstoupit. 

SeminářJógová laboratoř : 11.-12.2.2023.

Vašek

foto: Dušan Štraus


Přidat nový komentář

Jméno